reede, 2. oktoober 2015

Loodusfoto konkurss ja loodusfilmiõhtu

Selgunud on "Kuhu kiire?" parimad tööd. Kokku osales 20 inimest ning pilte saabus 52. Žüriisse kuulusid Remo Savisaar, Urmas Tartes, Jaanus Järva, Urmet Pilt, Liisa-Lota Kaivo ning Hendrik Proosa.


Esikoha saavutas ja oli ühtlasi ka publiku lemmik Hans Markus Antson "Hetke nautimas"Liisa-Lota Kaivo: "Ilmaruum on nii suur, et meie rööprähklemine siin planeedil Maa tundub imepisike ja tähtsusetu. See lõõgastab - meist ei sõltugi ehk nii palju, kui kipume endale omistama. Virmalisi tekitav osakeste voog liigub ulmelise kiirusega, huvitav, kaugele ta jõuab? "

Remo Savisaar: "Enamasti on virmaliste ajal fotograafil tuli takus ning ega kohapeal aega n-ö. maha ei võta. Tuleb ju proovida kiirelt erinevaid kompositsioone ja ka päikesetuule aktiivsus on koguaeg muutumises. Kunagi ei tea, millal on käes nüüd see värvidemängu tipp ja kaua see kesta võib. Seda aga ükski virmalistekütt kivil istudes maha magada ei taha ;) Usun, et ka siinsel pildil on lugu just selline, et fotograaf sebis kivi ja kaamera vahet, kuni pildid sellest motiivist tehtud said. Kõrvalvaataja jaoks pilt aga toimib. Fotograaf on näinud vaeva ning pildi korralikult läbi mõelnud ja nähtu ära realiseerinud. Kompositsioon on paigas ning pildil on oma lugu. Selle pildi puhul meenub mulle endale ka see 16.veebruari õhtu, justkui oleksin ise seal viibinud."

Urmas Tartes: "Mõnus vastandamine igavikulise vaatemängu, seda rahulikult nautiva inimese ja kauguses ähvardava valgusreostusega."


Teise koha saavutas Jürgen Karvak "Tee, võrkkiik ja jõevulin - kiiret pole kuhugi"

Urmas Tartes: "Veevulina jaoks tuleb aega võtta ja pildil kujutatu tundub mõnus!"


Kolmanda koha saavutas Riin Riiberg "Kuhu tormad, mõtles jänes"

Hendrik Proosa: "Läheb teemasse ja meeldib see, et foto on justkui vastupidisest vaatevinklist: enamasti vaatleb inimene looma, siin loom inimest."

Urmas Tartes: "Veidi huumorit ja tõsine sisu. Eriline tabamus."


Lõppvooru jõudnud töödega saab tutvuda SIIN.

Suured tänud neile, kes saatsid oma pilte ning osalesid ka loodusfilmiõhtul!

Esikolmik
Soovime veel tänada meie toetajaid ja sponsoreid Tartu loodusmaja, Varrakut, Pop sporti, Photopointi, ajakirja Positiiv, KIKi, žüriiliikmeid ning kõiki teisi abilisi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Esmaspäeva õhtul, 12.ndal oktoobril kell 19:00, saame kokku, et eelhinnata loodusfotovõistlusel osalevaid pilte. Välja tuleb valida vaid parimat 25, mis loodusmajas neljapäeval esitletud saavad. Kui sul on tahtmist oma kunstilist, fotograafilist või hoopis eetilist arvamust avaldada piltide kohta, mis eelhindamisest edasi peaksid jõudma, siis tule aga kohale. Pildivaatamine leiab aset Uus tänav number 10 majas, korteris number 24. Kui tekib komplikatsioone või täiendavaid küsimusi, siis võib helistada numbril 55921060. 

Homseni!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tähelepanu, tähelepanu!

2014.aasta võidufoto
Kätte on jõudnud järjekordne fotokonkurss. Võta aeg maha, haara kätte pildistamisaparaat ning mine õue, ergasta oma kunstimeeli ja avasta enda ümbrust. Sel aastal ootame tabamusi teemal "Kuhu kiire?".

Ühelt autorilt võtame vastu kuni viis tööd. Pildi pikem külg peaks olema vähemalt 2000 pikslit. Trükki lähevad eelkomisjoni poolt valitud 25 parimat tööd, mille hulgast teeb väärikas žürii oma valiku.


Fotod saata hiljemalt 11. oktoobriks 2015  aadressile brittakalgan@gmail.com

Parimaid saavad vääriliselt esile tõstetud ja auhinnatud 15.oktoobril algusega kell 19:00 Tartu Loodusmajas loodusfilmiõhtul. Seal samas kohapeal saab ka hääletada oma lemmiku poolt ning välja antakse publiku lemmiku auhind. 

Tulge kohale, vaatame filmi, imetleme ilusaid pilte, plaksutame parimatele ja arutleme tähtsate asjade üle!

Üritust toetavad:
Keskkonnainvesteeringute Keskus
Tartu Loodusmajap


Klõpsutamiseni!

Sarnased postitused kategooriate kaupaLisavidina tegid Hoctro | Jack Book

Kommentaare ei ole: