esmaspäev, 20. märts 2017

Presidendivalimised 2017

Looduskaitseringi uus president on LAURA TAMMISTE!

Tema juhatuse liikmed on Andreas Kullerkann, Carmen Oroperv, Epp Valdaru, Kristo Ets, Liisi Pley, Linda Rusalepp, Martin Tikk.

Presidendivalimistel osales 60 hääleõiguslikku Ringi liiget, Laura kogus 29 häält. Teised kandidaadid Keily ja Liisi vastavalt 16 ja 13 häält. 2 sedelit oli rikutud.

Valimiskomisjon koosseisus Lauri Palumets, Jarmo Jaanus ja Mikk Gaškov soovivad pr presidendile ja juhatusele jõudu ja jaksu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Heipa, siin siis kokkuvõtlikult, kes kandideerivad 60. (juubeli)aasta presidentideks ning nende platvormid:
Debatt toimub 15.03 Vanemuise 46-327 kell 19

Laura Tammiste


Tervist, head tülkarlased!

Mina olen Laura, teise aasta bioloog ning mul on au ja suurim rõõm uueks presidendiks kandideerida. Ring on andnud mulle palju toredaid hetki, teadmisi, rännakuid ning mõttekaaslaste leidmisrõõmu. Nüüd tunnen, et on aeg anda enda poolt ka midagi vastu. Järgnevalt esitangi oma lubadused ja ideed, mille tahan täide viia järgneva aasta jooksul, kui peaksin valituks osutuma. 

Viimase paari aasta vältel on toimunud järsud ning looduskaitse põhimõtetest kaugenevad muutused valitsuse poliitikas, mis pole just paljudele meist meele järele olnud. Ametlike keskkonna- ja looduskaitse organisatsioonide sõnad, hinnangud ja otsused on piiratud bürokraatiaga ning venivad nagu tatt talimatkal. Meil tudengite ja Ringi liikmetena on eelis avaldada vahetumat ja julgemat arvamust ilma tsensuurita, ilma et keegi Ringi rahakraanid kinni keeraks (sest neid meil ju peaaegu polegi). Arvan, et võiksime oma võimalusi selles osas paremini ära kasutada. 
Seega oma ametiajal luban pöörata rohkem tähelepanu ringirahva jaoks olulistele teemadele. Esiteks korraldan aktuaalsetel ainetel seminare ja aruteluõhtuid ning teiseks erinevaid aktsioone meeleavaldusmatkadest perfoomansite ja tänavakunstini. Sealjuures suhtudes alati ja ikka kõigesse elutervelt. Siinkohal (nagu kõiges) ootan avasüli kõigi vanade ja noorte Ringi liikmete panust ja ideid.  

Loomulikult hoian au sees Ringi traditsioone ja kui vaja, panen need ka uuesti ja paremini hingama. Või, kes teab, ehk loon hoopis uusi. 
- Tulevad üle mõistuse huvitavad seminarid ning väljasõidud, kus saab lisaks teadmistele nautida ka lõbusat ja teravat seltskonda. 
- Talguid tuleb, sest ma ei tea kuidas teile, aga mulle ei meeldi käed rüpes istuda. 
- Ka matku, luban, et tuleb küllaldaselt, nii korralisi kui ka erakorralisi. Hoolitsen selle eest, et jalg iga kord ikka korralikult märjaks saaks ja motivatsioonikomme oleks kõigile õigel hetkel jagada. Olen seda meelt, et kui jää kannab, siis peab uisud jalge alla panema ja kui lumi maas, siis suusad. Seene- ja marjaajal tuleb metsa minna korviga, et Ringi toiduvarusid täiendada kodumaiste hõrgutistega.
- Bussireisi on küllalt kaua planeeritud, annan endast parima, et see nüüd lõppude lõpuks tuleks ka. Mõtted juba podisevad ning võib olla üsna kindel, et tuleb kauaoodatud bussireis Venemaale!
- Ei unusta ka teisi traditsioonilisi üritusi ega ka samatähtsaid muidu spontaanseid kokkusaamisi. 
Lisaks Ringi ümmargusele aastapäevale saab ka Eesti Vabariik sajandivanuseks ning selle varjus on võimalik korraldada teemakohaseid ettevõtmisi. 
Tähtsaima lubaduse aga jätsin nimelt viimaseks: hoolitsen selle eest, et hiljemalt 60. aastapäevaks lõppude lõpuks leiduksid Ringile ka päris oma ruumid. Sellises soliidses eas võiks juba oma koht olemas olla küll. 

Minu juhatuses hakkaksid Ringi masinavärki korras hoidma ja õlitama mitmedki uued näod, aga leidub ka juba tuttavaid selle:

Andreas Kullerkann (öko II) 
Carmen Odoperv (bio ja elustiku kaitse I) 
Epp Valdaru (bio II) 
Kristo Ets (geenitehnoloogia mag II) 
Liisi Pley (bio ja elustiku kaitse I) 
Linda Rusalepp (öko dok I) 
Martin Tikk (loodusturism I) 

Nooruslik juhatus tagab ideede värskuse ning pideva uute ja aktiivsete tülkarlaste pealekasvu. Minu juhatuses on indu täis, vahva ja (hoolimata erialade sarnasusest) kirju seltskond, kellel on nii seikluslikku elufilosoofiat kui ka piisavalt kohusetunnet, et viia Ring väärika juubelini. Nendega läheksin ma luurele küll!


Et hilisemaid arusaamatusi vältida, siis pean teada andma, et üsna tõenäoliselt ei viibi ma järgmisel kevadsemestril Tartus ning seetõttu ei saa kahjuks alates jaanuarist/veebruarist (2018) kohapeal Ringil silma peal hoida. Olen aga valinud just sellise vägeva juhatuse, kes saab kindla peale need paar viimast kuud suurepäraselt hakkama ka ilma minu kohaloluta ning olen enam kui kindel, et muuhulgas saab korraldatud üks suurejooneline juubelipidu koos kõikide lisadega. Seega arvan, et minu eemalolek ei tohiks takistada minu kandidatuuri mitte üks teps!


Ringile õnne ja mõttevärskust soovides

Laura 
presidendikandidaat nr 1

Liisi Pley

Armas Ringi rahvas,

Paljudega teist ma veel kohtunud pole, seega püüan paari lausesesse suruda selle inimese, kes ma praegusel hetkel olen. Minu nimi on Liisi. Olen pärit ühest neljateistkümnest Vanamõisa külast. Sellest, mis asub Saue vallas. Mulle meeldib vihmasajus jalutada, puude otsas turnida, kannelt mängida ja suvel peenraid rohida. Üle kõige naudin ma varaseid hommikutunde, kui loodus on juba täies elus, kuid inimesed alles sängis teist külge pööravad. Ma kipun duši all laulma ja hommikuputru keetes köögis tantsima. Minu lemmikloom on hunt.

Praegu õpin bioloogia ja elustiku kaitse erialal ja olen alles rebane. Juba sügisel kutsuti mind lahkelt Ringi perekonda. Sellest ajast olen püüdnud osa võtta nii paljudest üritustest kui olen saanud, ning iga päevaga tunnen üha enam, kui palju Ring oma vaimsuse ja EluTerve Suhtumisega mind toetanud ja kujundanud on. Ring on toonud mu ellu uue hingamise ning olen selle eest südamest tänulik. Nüüd on mul avanenud võimalus kandideerida ka presidendikohale ning seeläbi anda oma panus uuele aastaRingile. 
Kui mina saan Ringi presidendiks, luban hoida elus kõiki neid vahvaid traditsioone, mis aastatega on kujunenud ning toimivad just sellistena, nagu nad praegu on. Käime matkamas, lähme püüame kevade kinni, saame seminaridel targaks ja ajame Zavoodis ajud kärssama. Peale selle luban, et teeme kõik endast oleneva, et leida Ringile viimaks ometi ruumid! Kuid mitte ainult. Uueks aastaks said üles seatud ka rida eesmärke, mille poole püüelda. Siin nad kõik reas on:
Toome Ringi ka koolinoorteni! Olen viimasel ajal kogenud, kuidas looduslähedus ja loodusest hooliv suhtumine on kooliealiste noorte seas üpris kehvas seisus. Usun, et meie suudame panna noori märkama loodust enda ümber!
Väljendame oma arvamusi valjemalt ja selgemalt! Osaleme võimalusel konverentsidel ja teeme koostööd teiste keskkonnakaitseorganisatsioonidega!
Korraldame rohkem ühiseid üritusi teiste tudengiorganisatsioonidega! Seeläbi saame kaasata Ringi tegevusse ka teiste erialade üliõpilasi!
Korraldame vähemalt ühe õdusa loodusõhtu kuuma tee ja elava muusikaga!
Sõidame kevadele vastu spontaanselt! Kevade peidupaiga kindlaks määramiseks ühendame jõud 13. aprilli õhtul, ikka Zavoodis!
Seame Ringi kodulehe korda!
Sellele, kuidas me täpselt kõiki neid eesmärke ellu viima hakkame,  leiame lahenduse juhatusega, kus igaühes leidub ohtralt teotahet, häid mõtteid ja värskeid ideid!

Minu juhatusse kuuluvad:
Carmen Oroperv – bioloogia ja elustiku kaitse I
Kärt Poots – arvutitehnika II
Laura Tammiste – ökoloogia ning elustiku kaitse II
Martin Tikk – EMÜ loodusturism I
Anu Sihv – geograafia III
Helena Vanari – bioloogia ja elustiku kaitse I
Andreas Kullerkann – ökoloogia ning elustiku kaitse II

Ja veel üks viimane lubadus! Kui valituks osutume meie, saab Ringi 60. aastapäeval näha lavalaudadel Ringi juhatuse bändi! 

Kaunist teekonda juubeli poole,
Liisi


Keily Tammaru

Armsad tülkrid ja sõbrad!
Mul on au olla presidendikandidaat. Panustan Ringi tegevusse kogu hingega, tahan hoida Ringi sama muheda ja elavana nagu see on ning viia Ringi edasi!
Ringis on olemas suurepärased ettevõtmised, kontaktid ja sidemed. Ring püsib kõige paremini just meie pikkadel traditsioonidel. Soovin neid hoida veelgi tugevamana ning elavdada.
Ring – minu prioriteet number üks kogu aastaring!
Seega minu prioriteedid järgmiseks aastaks:
* Matkadel rohkem PÜHERDAMIST! Kuidas saab nii olla, et tuled pärast matka puhtana metsast välja? Ei tilgu, ei haise? Ei saagi! Matkad kordades vastikumaks! Püherdame, nühime läbi võsaseinast, riskime jõkkekukkumisega, marsime kott peas läbi rinnuni vee. Ringi matkad pakuvad seda, kuid kõige enam toob püherdamist esile EKSIMISMATK öises metsas!
* Moos pudru peale! Kondentspiim ja karamell teevad keele magusaks ning purk sellist energiat peab varuks kotis olema. Siisiki-siiski on vaja ka lõkkepudrule isetehtud moosi, nagu Ringi matkadel vanasti.
* Toome kevade ära! Kevadele vastu hääletamine! Viimastel aastatel on olnud sihtkoht teada, kuid seekord üle pika aja lööme kaardi Zavoodis lauale ja otsustame ööl enne minekut, kuhu hing ihkab minna.
* Tulemas on vähemalt 4 talgud! Kõik teavad, et talgud on ägedad ja koos lõbusas seltskonnas saame palju ära teha sõprade ja looduse heaks! Tulemas on näiteks ühistalgud ELFi, Sorexi ja KÜSiga ning kindlasti moositalgud!
* Maikuus ootab ees bussiekskursioon Piirissaarde. See on soojendus ja sissejuhatus bussireisiks. Kütame diskobussi nii üles, et tast saab sellise sauna, et Pluuto võiks selle oma neljasaja-xx-indaks saunaks lisada!
Hammas verel, ei jää ka bussireis kaugele! (või õigemini jääb kaugele, sest läheme enam kui nädalaks ja mitte jala, vaid bussiga)
* ZAVOOD ausse! Et Ringi liikmed ikka teaks ja mäletaks, mis on „Kodu laul“. Zavoodis lõppevad ööorienteerumised ning jätkuvad seminariarutelud. See on koht, kus saab inspiratsiooni, julgust, uusi sidemeid, vahetada teadmisi ja arvamusi ning veel väljaütlemata mõtteid välja öelda. Ees on 12 põnevat seminari, mis väärivad järelseminari Zavoodis! Just järelarutelud toovad esile olulisi punkte seminari teemadel ning looduskaitse ja keskkonna teemadel üldiselt ning annavad initsiatiivi tegutseda.
Pean väärikaks Ringi kolme sektorit.
Me armastame loodust. Me hoiame üksteist. Äärmiselt oluline on hoida sidemeid Ringi “pensionäridega”, vahetada nendega järjepidevalt mõtteid ja hoida kontakti. Nad on meile oluline inspiratsioon, tugi ja kannavad endast teadmistepagasit, mida jagada.
Me ei ole tavaline tudengiorganisatsioon. Kuuludes EKOsse, Loodusajakirja liikmete hulka ning tehes koostööd erinevate organisatsioonidega Eestis ja ka välismaal on meil väga laialdased kontaktid. Meil on teadmised ja võimalus oma sõna maksma panna!
Poliitika pole Ringi asi, aga kui loodusele liiga tehakse, siis ei saa ometi niisama kõrvalt vaadata. Nagu talgutelgi – tuleb tegutseda!
Juba pühapäeval arutame Rail Balticu seminar-väitluse võimalusi koostöös ERLiga. Mõtete väljaütlemine ja läbi analüüsimine on väga oluline punkt, et edasi tegutseda ning väitlusvorm annab selleks suurepärase võimaluse.
Järgmiseks on vaja teadvustada rahvast, tuua temaatika neile nii lähedale kui võimalik – osaluse kaudu. Sorex on huvitatud meiega Tallinna poolt liituma Birgiti linnaaktsiooni idees blokeerida tänav „Rail balticuga“, kus inimestel tuleb „tara“ alt läbi kaevuda või „viaduktilt“ üle ronida. Tõeline kokkupuude paneb inimest hoomama seda, mida veel ei ole.
Mis puudutab Ringi ruumi, siis ehk täna kuulsite Riia 23 puurimishäält? Siiski hoiame jooksvalt kätt pulsil.
Ringi süda on kokkukuuluv liikmeskond, kes käivad üritustel ja osalevad aruteludes nii kuulaja kui kaasarääkijana. Ringi juhatus on selle südame lihas, mis hoiab Ringi tuksumas.
Et lihas oleks tugev olen kokku pannud motiveeritud, tegusa ja ETSi aus hoidva juhatuse:
Lea Lopp – TÜ bioloogia ja elustiku kaitse
Laura Tammiste – TÜ bioloogia
Kaarel Eensoo – EMÜ maaehitus
Marie Johanna Univer – TÜ geograafia
Kärt Poots – TÜ arvutitehnika
Hendrik Neubauer – TÜ geograafia
Liisi Pley – TÜ bioloogia ja elustiku kaitse
Tekkinud küsimustele saab vastused debatil.
Kohtumiseni debatil, aastapäeval, uues aastaringis!
Ikka teie
Keily

Sarnased postitused kategooriate kaupaLisavidina tegid Hoctro | Jack Book

Kommentaare ei ole: