teisipäev, 30. september 2014

Loodusfotokonkurss ning filmiõhtu

Selgunud on loodusfotokonkursi "Kaunis surm" parimad tööd. Kokku oli sel aastal 31 osalejat 81 fotoga. Auväärt žüriisse kuulusid loodusfotograafid Aivar Sokk, Jaak Põder, Ingmar Muusikus, Remo Savisaar, Urmas Tartes, Urmet Pilt ja Emajõe Lodjaseltsist looduskaitseringi üks endistest presidentidest Liisa-Lota Kaivo. 

Esikoha saavutas Jürgen Karvak fotoga "Ühepäevikute viimased lennud". 

Pildi kohta on öeldud järgmist:

Ingmar Muusikus: "Hea idee ja teostus, nagu hingede lahkumine. Kuigi nad on elus, on nende hapruses ja lühiajalisuses tunda surma lähedust."

Jaak Põder: "Siin on teadmine, motiiv ja pilt. Siin pildil on surma motiiv kaunis, kui Sa vähegi ühepäevikuliste tegemisi tead. See on nendega lihtsalt nii loodud, et sellisel kujul on ühepäevikulistele surm inimeste mõistes väga dramaatiliselt sisse ehitatud ja autorile sügav kummardus, et ta nii kauni surma elusate modellidega edasi suutis anda."

Remo Savisaar: "Ühepäevikuliste lend võib olla kaunis ja vaatemänguline. Välgu kasutamine hämaral ajal on muutnud ühepäevikulised justkui lendavateks ingliteks. Pildis on rütmi ja dünaamikat."

Urmas Tartes: "Ühepäevikute "tormiline" elu (mis võib kesta küll enamgi, kui üks päev, eriti vastseiga arvestades) on klassikaline metafoor. Hea tabamus, tugeva mustvalge kontrastiga teostatud foto võimendab elu ja surma vastandamist tavakäsitluses."

Aivar Sokk: "Ühepäevikud elavad vaid ühe päeva, selle jooksul peavad nad jõudma paarituda ja see on neile juba sündides sisse programmeeritud! Pilt haakub konkursi teemaga, tehniliselt huvitavalt lahendatud ja eristub tugevat teistest konkursi töödest."

Urmet Pilt: "Sügava sisuga, fotograafiliselt kena kompositsiooniga teos. Autor on olnud teadlik ühepäevikuliste elutsüklist. Õhtul/öösel oma viimast üles-alla kuramaaži tehes nad lähevad..."


Teise koha saavutas Paula Solvak fotoga "Ärasöömise akrobaatika".

Pildi kohta on öeldud järgmist:

Ingmar Muusikus: "Hea rütm ja liikumine, tõeline akrobaatika."

Urmas Tartes: "See on lugu, kus hundid on söönud ja lambad terved. Ehk lehevaablaste ebaröövikud söövad (tapavad) hulgaliselt leherakke, kuid puule sellest häda ei teki ja kaunid putukad saavad samuti elada.


Kolmandale kohale tuli Sten-Oliver Salumaa fotoga "Jack, Rose ja naabrimees".

Pildi kohta on öelnud järgmist:

Jaak Põder: "Langevad lehed väga surma ei esinda, sest see on puudele sisseehitatud käitumine, et talve eel lehed langevad, aga puud ärkavad kevadel jälle elule. Samas sügis kuidagi sümboliseerib lõppu ja pildina on see mõnusalt minimalistlik ja vesi annab surma motiivile justkui mingi lisamõtte juurde, ei ole lihtsalt minevad lehed, vaid ka uppumine."

Publiku lemmikuks osutus Villem Voormansiku foto "Teine".


Pildi kohta on öelnud järgmist:

Aivar Sokk: "Loomariigis ikka juhtub, et eluküünal kustub mingil põhjusel (nälg, haigused, vanadus või pakane). Siin on oskuslikult valgust ja tehnikat kasutatud!"

Lõppvooru jõudnud 25 fotoga saab tutvuda SIIN ja ka Vanemuise 46 koridori seinal.

Suur aitäh kõigile, kes osalesid fotokonkursil ja filmiõhtul!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tere armas Ringi rahvas,

on hea meel teatada, et üle pika aja on päike jälle jõudnud 1 aasta oma surmale lähemale särades ikka nii kaunilt nagu eelminegi aasta. Nagu nupukamad juba aru said on selle-aastase loodusfotokonkurssi teemaks "Kaunis surm", niiet pühkige kõiksugu pildiaparaadid tolmust puhtaks ning minge loodusesse asjade hääbumise ilu jäävustama. 

Fotode saatmise tähtaeg sulgub 12.oktoobril 23:59. Ühelt autorilt ootame kuni 5 fotot, mille pikema külje pikkus ei tohiks jääda alla 2000 pikslipoisi. Fotod palun saata Meritile (meriteensoo@gmail.com). Lõpliku valiku teeb auväärt žürii loodusfilmiõhtu käigus kus parimad saavad ka väärilise tasu.

25 parimat tööd tulevad eksponeerimisele loodusfilmiõhtul 15. oktoobril Tartu Loodusmajas(Lille 10) algusega kell 19.00, kus saame näha Joosep Matjusi filmi "Kajaka teoreem". 
http://vimeo.com/61867493 
Et õhtu liiga melanhoolseks ei kisuks on olemas ka snäkilaud mis teeb ka kõige mõruma meele õnnelikuks :)

Objektiivid ette ning hetki püüdma!
Robin

Sarnased postitused kategooriate kaupaLisavidina tegid Hoctro | Jack Book

Kommentaare ei ole: