neljapäev, 12. september 2013

AVAMATK!
21.-22. September 12:30 Taevaskojas

Juhani pildid

Avamatk on Ringi traditsiooniline üritus ja toimunud aastast 1958, mil ka Looduskaitsering asutati. Sel aastal toimub avamatk 21.-22. septembril ja siis juba 55. korda.Toimub traditsiooniline käbiviskevõistlus ja matk piki Ahja jõe kauneid kaldaid.

Matk algab rongisõiduga laupäeva hommikul 10:32 Tartu raudteejaamast. Mõistagi võib tulla ka häälega või rattaga, aga siis võiks ikkagi 12.30-ks kohal olla.
Järgnev info on eelkõige neile, kes plaanivad esimest korda tulla (tulge kindlasti!). Tellitud on ilus ja soe ilm, kuid varustage ennast igaks juhuks soojade riiete ja vihmakeepidega. Ööbimiseks magamiskott, matt ja jaotage ennast telkidesse. Kui telgikohti puudu, kirjutage listi. Soovitav on kaasa võtta oma toidunõud, päeva ajaks kindlasti väheke näksimist ja keelekastet, omal algatusel on vahepeal võimalik ka lõkkel süüa teha. Matka pikkust ei saa kindlalt öelda, sõltub sellest, kes millise tee valib. Vanad tegijad ilmselt otse ei lähe ja venitavad matka 30-kilomeetriseks, kes ei taha oma jalgu villidesse kõndida, neil ei tarvitse kõndida rohkem kui 15 km. Liikumiseks jagatakse igale ühele piirkonna kaart. Tartust läheb rongi peale terve hulk rahvast, nendega tasub kokku hoida, Taevaskoja jaamast minnakse koos matka alguspunkti Suure Taevaskoja juurde. Tagasitulek on puhtalt oma looming, pühapäeva hommikul võib igaüks nii vara minema hakata, kui soov!

Sarnased postitused kategooriate kaupaLisavidina tegid Hoctro | Jack Book

Kommentaare ei ole: