esmaspäev, 17. detsember 2018

Ringi erakorraline talimatk 2019: idast läände

Tervitused kõikidele talimatkasõpradele!

Rail Balticu matkast on nüüdseks varsti kolm aastat möödas ning Ringi lipp sügeleb juba ammu, et jälle matkata läbi Eesti. Anname teada, et nagu iga kolme aasta tagant tavaks on saanud, toimub ka sel aastal korraline erakorraline talimatk!

Esialgsed kuupäevad oleme seadnud vahemikku 25. jaanuar- 6. veebruar 2019.a. Seekord ei käi me Eestit rästi, vaid hoopis risti läbi: alustame idas Mustveest ning lõpetame läänes Matsalu lahe ääres, läbides Pala küla Türi vallas, kus asub Jaan Eilarti sünnikodu.

Kasutaja Saku Vallavalitsus foto.
Pilt: Saku vallavalitsus
Lisaks matkamisele võtame eesmärgiks vabas vormis meie tähelepanekuid looduses kirja panna. Plaanime üles märkida kõik nähtud raiesmikud ning nende hulgast sellised, mis ei vasta metsaseaduse nõuetele (suurus, säilikpuude arv, okste hulk maapinnal jne). Tegemist ei ole teadusliku meetodiga, sest hinnangud jäävad suhteliseks, kuid annab paraja läbilõike, millised on keskmiselt Eesti raiesmikud. See ei tähenda, et peatume igal raiesmikul pikalt uurimiseks, vaid teeme nende kohta lihtsamad märkmed eneseharimise ja hiljem ligikaudse kokkuvõtte kirjutamiseks.

Enne matka, 15. jaanuaril toimub ka kokkusaamine, kus arutame täpsemalt matkateemadel ning kus saab veel lahendamata küsimustele vastused ning leida ka puuduolevat matkavarustust.

Lisaks ootame kõikide lahkete Ringi liikmete, vilistlaste kui ka teiste kaasaelajate häid mõtteid seoses matkaga ja samuti öömaja-pakkumisi, mis jäävad ligikaudu meie sihile, seda eriti matka lõppsihtkohas Matsalu lahe lähistel.

TÄHTIS!
Koguneme teisipäeval, 15. Jaanuaril kell 19.00 Koogipoes Mandel, aadressil Veski 5a, kus räägime täpsemalt ja paneme plaani paika.
Kus ja millal täpsemalt, selleks palume hoida silm peal looduskaitseringi blogil:
http://looduskaitsering.blogspot.com/


Lumeootuses Laura, Jürto ja juhatus

Sarnased postitused kategooriate kaupaLisavidina tegid Hoctro | Jack Book

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kas ongi plaan juba alguses suusad koju jätta ja sõna otses mõttes Eesti risti läbi käia?

Laura Tammiste ütles ...

Plaan on ikka suuskadel matkata, kuid seda muidugi eeldusel, et lumi on maas.