esmaspäev, 16. jaanuar 2017

Talimatk 2017: Tuhailves

"Osoon" Lumeilvesest 11. veebruar 2017

Onu Linda pildid
Kristinka pildid

Viru kaevanduse aherainemäel

Hea meel on teatada, et Tuhailvese lõpuks sadas maha pehme ja kohev lumi! Talimatk tasus täieõiguslikult ära ning meelitas kohale kena talveilma!

Matk algas Jõhvis, kus Ringi ammune liige, geograaf Mait Sepp tegi meile linnaekskursiooni ning juhatas esimeste tuhamägedeni. Tegelikult on tuhamägesid ainult kaks ning mõlemad asuvad Püssil elektrijaama läheduses. Ülejäänud, ka kõik need, mida meie vallutasime, on tegelikult aherainemäed ja koosnevad kaevandamisel tekkinud jääkidest.

Kokku uudistasime viit korralikku "tuhamäge": Jõhvi aherainemägi, Tammiku, Rausvere, Viru kaevanduse ja Sompa mäed. Nõlvi katsid kivid, mis olid kohati lumega kaetud ning osaliselt kinni külmunud, osaliselt lahtised ja libisemisaltid. Iga kord pani üles ronimine ikka mõtlema, kuidas küll pärast alla saab. Siiski kuskil ei jäänud turnimata.

Tammiku mäe tipust leidsime rohelise kilekoti. Nii üllatav kui see ka ei ole, avastasime selle seest juustu: poolik viilutatud Vene juust ja kolm Hiirte juustu pulka, Kes mäenõlval pikniku oli pidanud või kust see sinna sai, jääb igaühe fantaseerida.

Mägironijad
Kõige suuremaid emotsioone külvas Viru kaevanduse mägi, mis oli ulatuslik ning kõrge. Ronisime esimese osa mäest üles ning jõudsime peagi lagedale alale. Jalutasime diagonaalis üle selle veel kõrgemale viiva nõlvani; poolel teel avastasime, et kõnnime jääl. Seistes keset tiiki, valdas ühine arvamus, et igaks juhuks sellesse tiiki sisse kukkuda ei tasu. Viru kaevanduse mägede tippu ronisime lausa kahel korral: õhtupimeduses ning pärast hommikul veel, et päevavalgeski vaadet nautida. Vaade oli suurejooneline ning tunne oli justnagu tõelisel mägironijal.

Tuhamäed on väga huvitav osa Idavõlumaa maastikust ning muudavad selle väga eriliseks ja teistsuguseks. Mõelda vaid, et kõik need kuhjad on sealtsamast maa põuest välja tõstetud.

---

Heihoo!

Uus aasta on ammu käes, lumigi näitab nägu ning aegajalt saab suusad kapist välja võtta või vee peal kõndida.

Kuna ilmataadi tujusid täpselt ette ei tea, on meil seekord talvimatkaks kaks plaani: LUMEILVES ja TUHAILVES. Nimelt, kui lumi tuleb maha, läheme Lõuna-Eesti valgete kuplite vahele vallutama 20 kõrgemat tippu. Kui aga maa on must, siis võtame suusad jalast ning sõidame hoopis Ida-Virumaale Tuhailvest tegema: avastame tuhamägedevahelisi alasid ning püüame ronida kõrgustesse.

Matkavarustus tuleb selga tõmmata 3.-5. veebruariks!

Maad katab mõnel pool küll valge lumekiht, kuid et mitte porivärvi suusaradu sisse sõita, siis läheme seekord Idavõlumaale TUHAILVESELE! Tegemist on jalgsimatkaga.

Kohtume Jõhvi bussijaamas kell 13.45. Tartust saab kohale 12.00 väljuva bussiga. Tallinnast väljub buss kell 11.30 ja saabub 10 min hiljem, kui keegi tuleb sellega, ootame ära. Muidugi võib ka hääletada.

Ootame matkale kõiki tublisid ja toredaid entusiaste ja vanasid matkakarusid!

Detailid mineku kohta täpsustame hiljem, põhja ja lõuna suuna vahel valime samuti hiljem. Kui muude detailide kohta küsimusi on, võib kirjutada kommentaaridesse või listi. Samuti lisa kommentaaridesse oma nimi, kui osaled, siis teame juba praegu toiduvarusid arvestama hakata!


Mälestus Lumeilvese punktidest
Matkalised:
1) Keily
2) Andris
3) Kristinka
4) Hendrik
5) Kea
6) Linda (aga milline, ei tea keegi :S)
7) Anu S
8) Helena
9) Laura

Infoliin: 53829306 (Andris)
Üritus Facebookis.

Osalemine on prii, nagu ikka! ;)

Sarnased postitused kategooriate kaupaLisavidina tegid Hoctro | Jack Book

11 kommentaari:

Kristinka ütles ...

Kristinka tahab ka

Lauri Sindonen ütles ...

Kas keegi matkale minejatest nõustub oma
telgis kohta pakkuma?

Lauri Sindonen ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Anonüümne ütles ...

Linda ka! (Aga määnne!?)

Hendrik Proosa ütles ...

Hendrik ja Kea tulevad ka, Kea liitub laupäeval.

Andreas Kullerkann ütles ...

Andreas ja Alex ühinevad ka matkaga

Helena Vanari ütles ...

Helena tuleb ka.
Kas kellelgi oleks juhtumisi telgis vaba kohta pakkuda?

Kristinka ütles ...

Helena ja Lauri, kui olete nõus osaliselt telki kandma, siis võin ühe 2kohalise kaasa võtta, kuhu tihkelt ka 3kesi ära mahuksime...?

Helena Vanari ütles ...

Sobib, mul pole telgi kandmise vastu midagi. Aitäh!

Lauri Sindonen ütles ...

Telk siiski olemas .

Laura Tammiste ütles ...

Laura tuleb ka ja tahaks ka telgikohta. Ehk tahab keegi lahkesti jagada?